Ozonowanie i Ultrafiolet w dezynfekcji


Dezynfekcja za pomocą ozonu to jedna z najnowocześniejszych metod zwalczania wirusów, roztoczy i grzybów oraz usuwania brzydkich zapachów. Jest to metoda naturalna, w stu procentach bezpieczna i nie wymagająca stosowania środków chemicznych.

Ultrafiolet świetnie radzi sobie ze zwalczaniem wirusów oraz nadaje się do dezynfekcji wody. Ponadto dzięki tej metodzie nie istnieje możliwość przedawkowania.


Deratyzacja – Na czym polega, Metody

Post with image

Deratyzacja czyli co to jest?

Niektórzy zadają sobie pytanie na czym polega deratyzacja. Deratyzacja to zabieg mający na celu zwalczenie gryzoni jakimi są przeważnie myszy i szczury. Bardzo często tego typu gryzonie stanowią dla na problem, ponieważ narażają nas na straty finansowe i roznoszą różnego rodzaju bakterie, wirusy i drobnoustroje. Zwierzęta te posiadają zaskakującą zdolność przystosowywania się do prawie każdych warunków.

Zwalczanie szczurów w domu – metody deratyzacji

Do zwalczania szkodników jakimi są gryzonie stosuje się dwie metody. Pierwszą z nich jest nie chemiczne pozbywanie się szczurów i myszy używając przy tym pułapek sprężynowych lub żywołownych. Inną metodą zwalczania tego typu szkodników jest zastosowanie chemii, przeważnie trutek. Deratyzacja szczurów i myszy i kontrola ich obecności to niestety zadania długoterminowe, ponieważ szczury przeważnie wędrują poszukując jedzenia i jeśli raz pojawiły się na terenie obiektu, może wystąpić prawdopodobieństwo ponownego pojawienia się ich.

Deratyzacja – Ceny

Cena deratyzacji myszy czy szczurów uzależniona jest od wielu czynników takich jak ilość gryzoni, okres w jakim przeprowadzana będzie deratyzacja czy też ilość kontroli pracowników firmy ddd, dlatego cena może wahać się od kilkuset złotych wzwyż.

Rozpoznawanie obecności gryzoni

Obecność gryzoni można rozpoznać po plamach przez nich pozostawianych oraz zniszczeniach papieru, kartonów drewna i magazynowanych towarów, na których gryzonie te ostrzą zęby i którymi się karmią.