Ozonowanie i Ultrafiolet w dezynfekcji


Dezynfekcja za pomocą ozonu to jedna z najnowocześniejszych metod zwalczania wirusów, roztoczy i grzybów oraz usuwania brzydkich zapachów. Jest to metoda naturalna, w stu procentach bezpieczna i nie wymagająca stosowania środków chemicznych.

Ultrafiolet świetnie radzi sobie ze zwalczaniem wirusów oraz nadaje się do dezynfekcji wody. Ponadto dzięki tej metodzie nie istnieje możliwość przedawkowania.


Jak usunąć nieprzyjemny zapach?

Post with image

Nieprzyjemne zapachy towarzyszą nam niezmiernie często. Mogą mieć one najróżniejsze przyczyny. Szczególnie silne nieprzyjemne zapachy jeśli powstały na skutek zgonu lub użycia kwasu masłowego. Często zadajemy sobie pytanie co zrobić z nieprzyjemnym zapachem? Jak usunąć nieprzyjemny zapach? Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu? Co zrobić żeby przestało śmierdzieć? Jak się pozbyć smrodu, Jak wyeliminować smród? Jak wyeliminować nieprzyjemne zapachy? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Dzięki naszemu artykułowi dowiecie się Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu, Jak się pozbyć zapachu trupa, jak się pozbyć zapachu dymu tytoniowego, jak się pozbyć zapachu kwasu masłowego. Opiszemy tez najskuteczniejszą metodę zwalczania wyjątkowo nieprzyjemnych zapachów jaką jest ozonowanie.

Resztki produktów żywnościowych

Najczęstszym źródłem nieprzyjemnych zapachów w domu są psujące się resztki produktów  żywnościowych. Jeśli więc nie chcemy nieprzyjemnych zapachów w domu należy zadbać o odpowiednią czystość w trakcie przyrządzania posiłków. Zatem jak zadbać o czystość w kuchni? Jak zadbać o higienę? Wszelkie wysypane produkty powinny zostać natychmiast posprzątane. Lodówka powinna być regularnie myta przy pomocy octu zmieszanego w proporcji 1:1 z wodą. Higiena wszelkich powierzchni mających kontakt z żywnością jest ważna nie tylko ze względu na nieprzyjemne zapachy, ale przede wszystkim ze względu na to że jej brak może przyczynić się do wystąpienia szeregu niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia chorób.

Gryzonie i insekty

Źródłem nieprzyjemnych zapachów bardzo często są różne gatunki żyjących w domach owadów, myszy lub szczury. W takiej sytuacji w celu zwalczenia nieprzyjemnych zapachów może być konieczne wyeliminowane tych zwierząt. Ale jak to zrobić? Jak się pozbyć gryzoni ?Jak pozbyć się szczurów? Jak pozbyć się myszy? Jak się pozbyć owadów? Jak pozbyć się karaluchów? Jak się pozbyć pluskiew? Odpowiedzią na te pytania jest skorzystanie z usług specjalistycznej firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników.

Kwas masłowy

Kwas masłowy znany też jako kwas butanowy jest organicznym związkiem chemicznym z grupy kwasów karboksylowych o wzorze C4H8O2.

Kwas maślany jest oleistą, bezbarwną cieczą o wyjątkowo intensywnym i trudnym do zniesienia zapachu. Najczęściej otrzymywany jest przez masłową fermentację skrobi. Kwas masłowy używany jest jako dodatek do pasz, produkcji leków, barwników i przynęt wędkarskich. Wdychanie kwasu masłowego powoduje szereg nieprzyjemnych objawów do których należą między innymi kaszel, trudności z oddychaniem, łzawienie, oparzenia skóry, wymioty, bóle brzucha, gardła i głowy, torsje, powstawanie pęcherzy na skórze i utrata wzroku. Niebezpieczne jest spożywanie kwasu masłowego, jego kontakt ze skórą i wdychanie kwasu masłowego

Z powodu swoich właściwości kwas masłowy często bywa rozlewany przez nieuczciwych przedsiębiorców w miejscach w których działa ich konkurencja. W ostatnich latach odnotowano niezwykle liczne przypadki rozlewania tego kwasu w pubach, restauracjach, klubach nocnych, sklepach, zakładach fryzjerskich i aptekach. Atakowano też samochody i prywatne mieszkania.

Osoby, których lokal został zaatakowany kwasem masłowym zazwyczaj nie wiedzą jaką substancją zostali zaatakowani. Nie wiedzą jak rozpoznać kwas masłowy, jak pachnie kwas masłowy ani czym jest kwas masłowy. Zwykle dopiero od wezwanych przez osoby zarządzające miejscem w którym rozlano kwas masłowy policjantów i strażaków dowiadują, że substancją, która wydziela niezwykle nieprzyjemny zapach, który wyczuli jest kwas masłowy. Jak się pozbyć kwasu masłowego? Również tu odpowiedzią będzie skorzystanie z usług specjalistycznej firmy zajmującej się jego usuwaniem.

Zapach rozkładających się ciał

Jeśli w danym mieszkaniu nastąpił rozkład ciała zazwyczaj pozostaje w nim nieprzyjemny zapach. Jeśli  ktoś umiera w mieszkaniu lub domu zazwyczaj w ciągu kilku godzin jego ciało odbierane jest przez zakład pogrzebowy. Czasami jednak zdarza się, że zwłoki pozostają w mieszkaniu przez kilka dni, tygodni, lub nawet miesięcy po śmierci. Dzieje się tak przede w przypadku zgonów osób mieszkających samotnie. Istnieje wiele osób żyjących samotnie. Wielu z nich nie posiada żadnej rodziny lub są ze swoją rodziną skłóceni. Nie rozmawiają z sąsiadami, a gdy umierają w mieszkaniu ich śmierci nikt nie zauważa. Często dopiero nieprzyjemny zapach wydzielający się z zajmowanych przez nich mieszkań budzi zaniepokojenie wśród sąsiadów, którzy zawiadamiają policje, która otwiera mieszkanie by zastać ponury widok rozkładającego się ciała. W tego typu sytuacjach po usunięciu ciała z mieszkania zazwyczaj pozostaje w nim nieprzyjemny zapach pozostawiony przez rozkładające się zwłoki.

Zapach dymu tytoniowego

Dym tytoniowy wydzielany podczas palenia papierosów wnika w różne rodzaje materiałów i sprawia, że zaczynają one wydzielać nieprzyjemny zapach.

Ozonowanie – Najlepsza metoda na nieprzyjemne zapachy

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów nazywamy deodoryzacją. Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów jest ozonowanie. Ozonowanie polega na wprowadzaniu ozonu do wody, ścieków lub powietrza. Ozon to odmiana tlenu składająca się z trzech cząsteczek tego pierwiastka. Ozon skutecznie niszczy zarodniki grzybów i bakterii wydzielających nieprzyjemne zapachy, co prowadzi do usunięcia nieprzyjemnego zapachu. Ozon jest wyjątkowo reaktywny. W szybkim tempie wchodzi w reakcje z innymi cząsteczkami znajdującymi się na powierzchniach przedmiotów lub w powietrzu. W trakcie tych reakcji ozon przekształca się w „zwykły” tlen składający się z dwóch atomów tego pierwiastka. Ozon używany podczas ozonowania wytwarzany jest w generatorach ozonu. Ozon jest gazem więc w szybkim tempie rozprasza się po całym pomieszczeniu w którym jest rozprowadzany. Nie ma żadnych skutków ubocznych działania ozonu ponieważ w całości rozkłada się on do czystego tlenu. Czas połowicznego rozpadu ozonu czyli okres w czasie którego jego ilość w danym miejscu zmniejsza się o połowę jest krótszy od 30 minut. Ozon wykazuje wysoką skuteczność w zwalczaniu wielu rodzajów zapachów w tym miedzy innymi w zwalczaniu zapachu dymu tytoniowego, kwasu masłowego i rozkładających się zwłok. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie jak pozbyć się zapachu dymu tytoniowego?, Jak pozbyć się zapachu kwasu masłowego? lub jak pozbyć się zapachu zwłok? to odpowiedzią na twoje pytanie jest ozonowanie.

Zabieg ozonowania nie powoduje uszkodzeń domowej elektroniki ani innego wyposażenia domów. Jest też nieszkodliwy dla ludzi

Przeprowadzenie ozonowania najlepiej zlecić specjalistycznej firmie z branży DDD.

W przypadku zwalczania zapachów których przyczyną są rozkładające się zwłoki lub kwas masłowy niezbędne jest wyposażenie specjalistyczne ubrania ochronne. W zależności d sytuacji na miejscu w którym usuwane będą zapachu w skład zestawu ochronnego używanego w takiej sytuacji wchodzić mogą okulary ochronne, specjalistyczne kombinezony ochronne, rękawice ochronne i odpowiednie buty. Ozonowanie po trupie lub ozonowanie po kwasie masłowym nigdy nie powinno być przeprowadzane bez użycia specjalistycznych środków ochronnych. Niestety ozonowanie miejsca zgonu lub ozonowanie miejsca wylania kwasu bez zastosowania odpowiedniej odzieży ochronne jest bardzo częste wśród nieprofesjonalnych ekip przeprowadzających ozonowanie mieszkania w którym nastąpił zgon lub ozonowanie pomieszczenia w którym wylano kwas masłowy.