Ozonowanie i Ultrafiolet w dezynfekcji


Dezynfekcja za pomocą ozonu to jedna z najnowocześniejszych metod zwalczania wirusów, roztoczy i grzybów oraz usuwania brzydkich zapachów. Jest to metoda naturalna, w stu procentach bezpieczna i nie wymagająca stosowania środków chemicznych.

Ultrafiolet świetnie radzi sobie ze zwalczaniem wirusów oraz nadaje się do dezynfekcji wody. Ponadto dzięki tej metodzie nie istnieje możliwość przedawkowania.


Ptaszyniec kurzy – szkodliwość, zwalczanie, zdjęcia

Post with image

Ptaszyniec kurzy jest jednym z groźniejszych pasożytów który atakuje drób. Tego typu pasożyt żeruje przeważnie na ptactwie takim jak kury, indyki, bażanty, gołębie, perliczki oraz różnego rodzaju ptactwie dzikim i domowym. Metodą ataku ptaszyńca kurzego jest wkucie się w skórę ofiary i wyssanie z niego krwi. Po tym jak ptaszyniec kurzy wyssie odpowiednią ilość krwi pozostawia po sobie ślinę w ofierze, a jego ataki prowadzą za sobą szereg problemów takich jak niedokrwistość, świąd oraz bezsenność.

Ptaszyniec Kurzy – Gdzie występuje?

Ptaszyniec kurzy jako szkodnik najczęściej spotykany jest na fermach drobiu, gdzie ma wręcz idealne warunki do rozwoju. Szczególnie w tych miejscach należy dbać o odpowiednie warunki aby ten pasożyt nie przysporzył nam problemów roznosząc wirusy i bakterie na ptactwie hodowlanym. Dzięki ich świetnemu przystosowaniu potrafią przeżyć nawet 10 miesięcy bez jedzenia oraz świetnie radzą sobie w różnych warunkach.

Ptaszyniec kurzy a człowiek

Człowiek przy kontakcie z zarażonym ptactwem może zostać zaatakowany przez ptaszyńca tak samo jak inny drób. Stanowi on spore zagrożenie dla człowieka ze względu iż w swojej ślinie posiada dużą ilość wirusów oraz alergenów szkodliwych dla człowieka. Ptaszyniec kurzy podejrzewany jest także o wywoływanie zapalenia rdzenia i opon mózgowych.

Zwalczanie Ptaszyńca Kurzego – preparaty do zwalczania ptaszyńca

Zwalczanie ptaszyńca kurzego nie należy do najprostszych zabiegów. Pasożyt ten jest odporny na wiele popularnych w obecnej chwili środków chemicznych dostępnych na rynku. Istnieje kilka metod zwalczania ptaszyńca kurzego zaczynając od chemicznych, przez termiczne aż po fizyczne. W walce z ptaszyńcem kurzym należy stosować środki z rozwagą, a najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy świadczącej usługi zwalczania ptaszyńca kurzego. Taka firma odpowiednio dobierze środki oraz ich ilość do wykonanego zabiegu.